Vanuit Al Ain rijden we richting de grens met Oman. Het afhandelen van de grensformaĺiteiten duurt enige tijd maar uiteindelijk kunnen we de grens oversteken. We rijden naar het kasteel van Jabreen, ooit gebouwd als verdedigingsbouwwerk enceen van de mooiste kastelen van Oman. Het Jabreen heeft kerkers, gangen, kamers en plafonds met fijnhoutsnijwerk, schilderijen en gebeeldhouwde deuren. We checken aan het eind van de middag in bij ons hotel in Nizwa.
We starten de dag meteen bezoek aan Nizwa, de voormalige hoofdstad van Oman. We verkennen het 17e eeuwse Nizwa fort met zijn enorme toren en het wijdse uitzicht over de oase. In de souk vinden we lokale producten als Omaanse dolken, zilveren sieraden, groentes, wapens en heel veel dadels. Vervolgens rijden we naar het dorp al Hambra, een van de best bewaarde oudste steden van het land en thuisbasis van het Bait al Safa museum. De reis gaat verder naar Bahia, de plaats die bekend is om zijn aardewerk productie. De grond is rijk aan klei, het hoofdbestanddeel van aardewerk.
In de vroege ochtend brengen we nog een bezoek aan de plaatselijke geitenmarkt en na het ontbijt vertrekken we richting de woestijn in Wahiba sands.
2025-02-16